Dzień Kaszubski

Dzień kaszubski w tym roku obchodziliśmy wyjątkowo, nie w szkole, ale poza nią. Dnia 16 listopada wyruszyliśmy na wycieczkę do zaprzyjaźnionej szkoły w Słonowicach, gdzie  po ciepłym przywitaniu Pani Dyrektor Ewy Hejger i Pani Jolanty Majerowskiej nasz zespół kaszubski zaprezentował tańce i piosenki ludowe.

Występ zespołu bardzo się podobał szkolonej publiczności i został nagrodzony gromkimi brawami i pochwałami.  

Czekało na nas jeszcze dużo atrakcji.  Podczas warsztatów teatralnych doskonaliliśmy swoje warunki głosowe, łamaliśmy języki na arcytrudnych ćwiczeniach dykcyjnych oraz mięliśmy okazję poznawać własne możliwości twórcze. W sposób niemal niezauważalny pokonaliśmy pierwsze bariery tremy i każdy z nas wcielając się w różne aktorskie role wystąpił na dużej scenie.  Z wielkim zainteresowaniem wzięliśmy udział  w warsztatach  plastycznych  podczas, których komponowaliśmy jesienną mozaikę na  zakładkach  do książek. Cieszymy się, że nasze piękne prace  mogliśmy zabrać do domu na pamiątkę.  

Po obejrzeniu ciekawego  przedstawienia teatralnego w wykonaniu uczniów SP w Słonowicach czekał na nas przepyszny poczęstunek: zupa z dyni, pulki z serkiem, sałatki jarzynowe, lukrowane babeczki, ciasta czekoladowe i wiele innych pyszności.

Trudno nam było się pożegnać, ale wierzymy że nowe znajomości zawarte z rówieśnikami będziemy dalej kontynuować.

Tego samego dnia odwiedziliśmy również Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie koło  Słupska czyli słynną „Krainę w Kratę”. Czekało tam na nas wiele atrakcji.  Poznaliśmy  życie codzienne dawnych mieszkańców, narzędzia ich pracy, stroje, zwyczaje.  Pani przewodnik przybliżyła nam  tajniki dawnej produkcji materiałów,  obejrzeliśmy  używane do tego narzędzia oraz pokaz multimedialny, który to obrazował. Zwiedziliśmy  zagrodę muzealną, która obrazowała życie zamożnego gbura z lat 30-tych XX wieku. Dodatkową atrakcją były hodowane przy muzeum zwierzęta: owce i gęsi rasy pomorskiej oraz konie, kozy, kury i koty.

 Zmęczeni, ale z dobrymi humorami wróciliśmy  autokarem do Jasienia.

 Był to dzień pełen  niezapomnianych przygód i wrażeń

Skomentuj

powrót na górę

Kalendarz Wyd.

« Sierpień 2020 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Nasze Inwestycje

Nasze Imprezy

  • Dzień Kobiet w Jasieniu
    Dzień Kobiet w Jasieniu Panie z Jasienia i okolic dnia 07.03.2020r. spotkały się w Wiejskim Domu Kultury w Jasieniu…
  • Otwarcie Klubu Senior +
    Otwarcie Klubu Senior + 7 lutego 2019 roku w Sali Wiejskiego Domu Kultury odbyło się uroczyste otwarcie Klubu Senior…