Ułatwienia dostępu

Jasień Teatralna 2011

„Jasień Teatralna 2011” za nami. Sala widowiskowa w Wiejskim Domy Kultury w Jasieniu od 03.11. do 05.11.2011r. pękała w szwach, publiczność poraz kolejny nie zawiodła.

Pierwszego dnia festiwalu wystąpili artyści lokalni. Odbyła się otwarta próba Teatru Sosen i Brzozaków „Wiemy że byli…..” opowiadająca o dawnych czasach Jasienia, Nowej Wsi, Baranowa, Bawernicy i Chośnicy. Późnym wieczorem Teatr Młodych Gotów z Czarnej Dąbrówki zaprezentował spektakl plenerowy „Iliada Kaszubska” w reżyserii Darka Narlocha.

Na zakończenie pierwszego dnia festiwalu wystąpił Teatr Zamkowa 2 pokazując przedpremierowo sztukę „Leo” wg. powieści Hermana Hesse.

Oprócz tego o godzinie 1600 odbyło się otwarcie wystawy fotograficznej „O sobie” - były to prace uczestników Letnich Warsztatów Fotograficznych w Chośnicy i Jasieniu pod kierunkiem instruktora Macieja Sperskiego.

Drugi dzień festiwalu był również pełen wrażeń i emocji. III Teatr (Słupsk) wystawił spektakl „Mój Nowy Dom” w reżyserii Daniela Kalinowskiego, następnie wystąpiła debiutująca w monodramie „Ja Baba Stara” Paula Jarmołowicz z Dębna, członkini Teatru KOD. Następnie wystąpił znany i związany z Jasienią Teatralną od wielu lat Marcin Brzozowski z Łodzi, w monodramie „Clapham Junction”. Wieczorem odbył się koncert Teatru Kod z Dębna oraz Miniorkiestry z Torunia.

Trzeciego dnia wystąpił Regionalny Zespół Kaszubski Jasień, III Teatr (Słupsk) wystawił spektakl „Zielona gęś” w reżyserii Daniela Kalinowskiego. Wystąpił również goszczący po raz pierwszy w Jasieniu Grzegorz Szlanga z Chojnickiego Studia Rapsodycznego. Aktor wystąpił w kontrowersyjnym monodramie „With love”, tematem monodramu była ekscytacja starszego mężczyzny nastolatką.

Wieczorem o godzinie 1900 odbył się koncert „Cała Praga śpiewa z nami”. Byli to seniorzy z Warszawy których przywiozła do nas Justyna Jary, zaprezentowali oni stare praskie piosenki oraz wiersze. Późnym wieczorem Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego z Sejny dała koncert „Ejbike Mame”. Przypomnieli oni pieśni z operetek i kabaretów żydowskich.

Oprócz tego w Szkołach Podstawowych w Jasieniu i Rokitach odbywały się warsztaty teatralne. W SP. W Rokitach warsztaty prowadziła Pani Grażyna Tabor z Raciborza a w Jasieniu zajęcia dla dzieci i młodzieży prowadzili: Justyna Jary (Propabanda Warszawa), Teatr Gwiżdże (Słupsk), Mieczysław Giedrojć z Teatru Małych Form z Bygdoszczy oraz Michał Krzywaźnia poprowadził warsztaty dla aktorów z teatru Zamkowa 2.

Organizatorami Jasieni Teatralnej 2011” byli: Stowarzyszenie KIETA – Kaszubski Instytut Edukacji Teatralno – Artystycznej, Wiejski Dom Kultury w Jasieniu, Szkoła Podstawowa w Jasieniu, Gminny Ośrodek Kultury w Czarnej Dąbrówce oraz Urząd Gminy w Czarnej Dąbrówce.

Ponieważ w tym roku zdobyte dofinansowanie starczyło tylko na pokrycie kosztów związanych z noclegami i wyżywieniem to atmosfera i klimat jaki tu panuje sprawiły, że większość aktorów przyjechała do Jasienia na własny koszt i nie domagała się żadnych honorariów.

Skomentuj

powrót na górę

Kalendarz Wyd.

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Nasze Inwestycje

Nasze Imprezy

  • Dzień Kobiet w Jasieniu
    Dzień Kobiet w Jasieniu W Wiejskim Domu Kultury w Jasieniu dnia 08.03.2024r. (piątek) było bardzo gwarnie i wesoło a…
  • Biesiada Kaszubska 2023
    Biesiada Kaszubska 2023 15 lipca 2023 roku odbyła się XXIV Biesiada Kaszubska w Jasieniu. Organizatorami biesiady byli Gminne…