Ułatwienia dostępu

Biesiada Kaszubska 2021

3 lipca 2021 roku po rocznej przerwie związanej z pandemią odbyła się XXII Biesiada Kaszubska w Jasieniu. Organizatorami biesiady byli Gminne Centrum Kultury i Biblioteka, Gmina Czarna Dąbrówka, Sołectwo Jasień oraz Szkoła Podstawowa w Jasieniu.

Głównym celem Biesiady  jest promocja naszej gminy, folkloru kaszubskiego, a także ukazanie dowcipu i gadek kaszubskich. Stanowi to wielką atrakcję dla turystów, ale i wspaniałą rozrywkę dla mieszkańców Jasienia i okolic.

Biesiada rozpoczęła się o godzinie 17:00 uroczystym otwarciem przez Wójta Gminy Jana Klasę, Dyrektor GCKiB Beatę Łozowską i Dyrektor SP Jasień Danutę Toporek.

Po oficjalnym otwarciu na scenę wystąpiły nasze zespoły kaszubskie "Roczitkòwé Jagòdë", "Kaszëbsczé Nótci" i "Niezabôtczi" z Jasienia.

Tak jak w poprzednich latach odbyła się licytacja na rzecz szkoły. Licytowano m.in. okazjonalne gadżety, rękodzieła, swojski chleb i kiełbasę, ciasta oraz wędzone ryby. Łącznie zebrano aż 6250 zł.

Podczas całej imprezy można było korzystać z wielu atrakcji przygotowanych przez organizatorów: m. in. zabaw, stoisk handlowych rozstawionych na placu, dmuchanych  zjeżdżalni itp. Kramy rozstawili też miejscowi twórcy ludowi i sklepikarze. 

Prawdziwą furorę robiła kaszubska kuchnia zorganizowana przez radę rodziców, serwowano między innymi placki ziemniaczane, pajdy chleba ze smalcem, pulki ze śledziami oraz ogórki i bigos.

Gwiazdą biesiady był  koncert zespołu "Słowiany" z Serbii. Po nim odbył się pokaz tańca z ogniem w wykonaniu grupy „Febris” z Mikorowa

 Zakończeniem biesiady była zabawa taneczna do późnych godzin nocnych, przy muzyce „DJ”

  • Oceń ten artykuł
    (0 głosów)
  • Opublikowano w Nasze Imprezy
  • Czytany 1110 razy

Skomentuj

powrót na górę

Kalendarz Wyd.

« Styczeń 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Nasze Inwestycje

Nasze Imprezy