Sobótka 2026 w Jasieniu
20.06.2026r. w Jasieniu odbyła się tradycyjna sobótka. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami tego dnia. Za cudowną atmosferę i magiczne chwile które przeżywaliśmy razem.
Impreza rozpoczęła się od tradycyjnego plecenia wianków z polnych kwiatów i ziół. Powstały piękne kompozycje, które zachwycały pomysłowością i starannością wykonania. Następnie uczestnicy wyruszyli w korowodzie nad jezioro, gdzie odbyło się puszczanie wianków na wodę. Ten wyjątkowy moment stworzył niezwykle malowniczy i nastrojowy obraz a unoszące się na tafli jeziora wianki podkreśliły magię sobótkowego wieczoru. Zainteresowaniem wśród najmłodszych cieszyły się kule wodne i dmuchańce ???? popcorn, oraz zimna granita - za co bardzo dziękujemy Krzysztofowi i Danucie Płotka. Dzieci skorzystały również z zabaw bańkami mydlanymi, ogniska z kiełbaskami oraz dla ochłody odbyła się bitwa na balony wodne????. Nie zabrakło również stoiska z kiełbaskami i zimnymi napojami – dziękujemy "Bar Jasień"
Dziękujemy również DJ „KOCZAS” za poprowadzenie imprezy.
Do zobaczenia na kolejnych wydarzeniach w naszej miejscowości.
https://jasien.kaszuby.pl/index.php/solectwo/nasze-imprezy/item/965-sob%C3%B3tka-2026-w-jasieniu.html?print=1&tmpl=component#sigProId8271660db3