Ułatwienia dostępu

50 lat razem czyli "Złote Gody w Jasieniu"

Złote Gody to wyjątkowy jubileusz, tak jak wyjątkowi są ludzie, którzy przeżyli razem pół wieku. Ta niezwykła rocznica stała się powodem uroczystości, jaka odbyła się w piątek 30 czerwca 2023 roku w Jasieniu.

Jubilaci państwo Agnieszka i Bronisław Stolc zostali odznaczeni przyznanymi przez Prezydenta RP Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie w dowód społecznego uznania dla trwałości małżeństw. Aktu dekoracji oraz wręczenia legitymacji, dyplomów, kwiatów i upominków w otoczenie seniorów dokonali Wójt Gmin Jan Klasa wraz z Ks. Mariuszem Łąckim i Kierownikiem GOPS Jolantą Bork.

Wójt z gośćmi życzyli jubilatom długich i pogodnych lat życia, w jak najlepszym zdrowiu i zadowoleniu, spokoju oraz w niegasnącej miłości w otoczeniu najbliższych. 

Państwo Agnieszka i Bronisław Stolc związani są z życiem społeczności Jasienia i szerzeniem kultury kaszubskiej od młodych lat.

Pan Bronek był współtwórcą i członkiem kapeli i Zespołu Kaszubskiego Jasień. Natomiast pani Agnieszka od zawsze działała kulturowo w WDK Jasień na rzecz mieszkańców Jasienia a obecnie zaangażowana jest w życie seniorów.

Podczas uroczystości Jubilaci wracali wspomnieniami do  wydarzeń sprzed lat, kiedy to przyszli małżonkowie poznali się i zawarli związek małżeński.

Dostojnym Jubilatom jeszcze raz bardzo serdecznie gratulujemy!

Skomentuj

powrót na górę

Kalendarz Wyd.

« Grudzień 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Nasze Inwestycje

  • Modernizacja plac zabaw w Jasieniu
    Modernizacja plac zabaw w Jasieniu W ostatnich dniach listopada odbył się montaż urządzeń placu zabaw w miejscowości Jasień. Stworzenie bezpiecznego…
  • Remont drogi w Jasieniu
    Remont drogi w Jasieniu 6 grudnia 2023 roku Gmina Czarna Dąbrówka podpisała umowę na wykonanie nowej inwestycji w miejscowości…

Nasze Imprezy