Ułatwienia dostępu

XXI Biesiada Kaszubska w Jasieniu

Dnia 20 lipca 2019 roku tradycyjnie na placu rekreacyjnym w Jasieniu odbyła się  XXI Biesiada Kaszubska. Organizatorami biesiady byli –Gminne Centrum Kultury i Biblioteka, Gmina Czarna Dąbrówka, Sołectwo Jasień oraz Szkoła Podstawowa w Jasieniu.

Głównym celem Biesiady  jest promocja naszej gminy, folkloru kaszubskiego, a także ukazanie dowcipu i gadek kaszubskich. Stanowi to wielką atrakcję dla turystów, ale i wspaniałą rozrywkę dla mieszkańców Jasienia i okolic.

Biesiada rozpoczęła się o godzinie 17:00 uroczystym otwarciem przez Wójta Gminy Jana Klasę, Przewodniczącego Rady Gminy Tomasza Naderze, Dyrektor GCKiB Beatę Łozowską, Dyrektor SP Jasień Danutę Toporek, Radnego Zbigniewa Kosińskiego i Jarosława Cichosza, oraz sołtysa Jasienia Pawła Kosińskiego.

Podczas Biesiady Przedstawicielki Urzędu Marszałkowskiego z Gdańska w imieniu Marszałka Mieczysława Struka wręczyły pani Agnieszce Stolc specjalne wyróżnienie za długoletnią działalność na rzec seniorów.

Po oficjalnym otwarciu na scenę wystąpiły nasze zespoły kaszubskie „Niezabôtczi” i „Kaszëbsczé Nótci” oraz Orkiestra Dęta z Jasienia.

Po nich wystąpił zespół „Zgagafari” z Darłowa, który wykonał muzykę w tradycji dźwięków słowińskich, skandynawskich, celtyckich.  

Prawdziwy show zrobił jednak zespół Disco Polo Show. Przy rytmach disco polo bawili się młodzi i starsi mieszkańcy Jasienia oraz przybyli goście. Po nim odbył się pokaz tańca z ogniem w wykonaniu grupy „Febris” z Mikorowa

Podczas całej imprezy można było korzystać z wielu atrakcji przygotowanych przez organizatorów: m. in. zabaw, stoisk handlowych rozstawionych na placu, dmuchanych  zjeżdżalni itp. Kramy rozstawili też miejscowi twórcy ludowi i sklepikarze. 

Tak jak w poprzednich latach odbyła się licytacja na rzecz szkoły. Licytowano m.in. okazjonalne gadżety, rękodzieła, swojski chleb i kiełbasę, ciasta oraz wędzone ryby. Dzięki hojności zebranych gości zebrano 3800 zł.

Zakończeniem biesiady była zabawa taneczna do późnych godzin nocnych, przy muzyce „DJ Koczas”

Więcej zdjęć w zakładce Galeria

 Filmy z Biesiady

  • Oceń ten artykuł
    (5 głosów)
  • Opublikowano w Nasze Imprezy
  • Czytany 3041 razy

Skomentuj

powrót na górę

Kalendarz Wyd.

« Styczeń 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Nasze Inwestycje

Nasze Imprezy