Ułatwienia dostępu

70 lecie OSP Jasień

18 sierpnia 2018 roku Ochotnicza Straż Pożarna w Jasieniu obchodziła swój  jubileusz 70 – lecia istnienia.

O godzinie 16.00 na placu przy remizie pojawiły się wszystkie jednostki straży pożarnych z terenu gminy Czarna Dąbrówka, zaproszeni gości oraz mieszkańcy. Wspólnie udaliśmy się do kościoła na Mszę Świętą w intencji strażaków oraz ich rodzin, do równego kroku rytmu nadawała strażacka orkiestra dęta.

Po Mszy św. odprawionej przez księdza ppor. Jarosława Króla udaliśmy się na plac przed remizą, gdzie została poświęcona figura Św. Floriana.

Uroczysty apel rozpoczął się od wciągnięcia flagi na maszt i odśpiewania hymnu państwowego. Prowadzący uroczystość druh Stefan Pituch zapoznał uczestników z porządkiem jubileuszu. Otwarcia i przywitania gości dokonała prezes jednostki Danuta Toporek, a z rys historyczny przedstawił Paweł Kosiński. Następnie Celestyna Lublewska odczytała komunikat o odznaczeniach i wyróżnieniach: Brązowy Medal za Zasługi dla Pożarnictwa  otrzymał Grzegorz Lejk, odznakę Strażak Wzorowy  otrzymał Przemysław Toporek, a odznaki za wysługę lat  Agnieszka Stolc, Paweł Kosiński i Grzegorz Lejk. W dalszej części uroczystego apelu nastąpiły przemówienia gości. Głos zabrali: Dyrektor  Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Gdańsku dh  Edmund Kwidzyński, Prezes  Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP dh Wojciech Megier, Komendant Powiatowy PSP w Bytowie Brygadier Dariusz Kazimierczak, Starosta Powiatu Bytowskiego Pana Leszek Waszkiewicz, Radny Powiatu Bytowskiego Pan Zbigniew Kosiński, Wójt Gminy Czarna Dąbrówka Pan Jan Klasa, Komendant Gminny OSP  w Czarnej Dąbrówce dh  Andrzej Rusiecki, Przewodniczący Rady Gminy Pan Tadeusz Gralak, Dyrektor GCKiB Pan Dariusz Narloch. Wszyscy gratulowali jubileuszu, doceniali pracę i poświęcenie naszych druhów oraz życzyli zdrowia i bezpiecznego powrotu z każdej akcji.

 My zaś ze swej strony podziękowaliśmy zasłużonym mieszkańcom, a jednocześnie najstarszym strażakom: druhowi Gerardowi Welz, Stefani Płotka i Franciszkowi Sobisz oraz założycielom i wieloletnim opiekunom strażackiej orkiestry dętej Agnieszce i Bronisławowi Stolc. Podziękowania za wkład na rzecz OSP w Jasieniu otrzymali również Tadeusz Żoromski i Elżbieta Szewczak. Szczególne słowa podziękowania skierowane były do wszystkich strażaków z Jasienia za to, że są aktywni, chętni do pomocy i gotowi do każdej akcji bez względu na porę dnia czy nocy. Słowa podziękowania i uznania skierowane też były do wszystkich darczyńców i sponsorów jubileuszu.

Oficjalną część apelu zakończył dowódca uroczystości Franciszek Lejk komendą „w prawo zwrot i rozejść się”.

Wszyscy uczestnicy zostali poczęstowani smacznym bigosem, a do dobrej zabawy, do wczesnych godzin rannych przygrywał DJ z Sierakowic.

Uroczystość z okazji jubileuszu na długo zapisze się w pamięci uczestników i na trwałe na kartach kroniki strażackiej.

 

Wszystkim, który wzięli udział w obchodach 70 rocznicy istnienia OSP w Jasieniu Serdecznie Dziękujemy!

                                                                                         Zarząd OSP Jasień

Więcej zdjęć w zakładce galeria

 

70-Lecie OSP Jasień - Część I

 

 

70-Lecie OSP Jasień - Część II

 

 

 70-Lecie OSP Jasień - Część III

 

 

70-Lecie OSP Jasień - Część IV

 

 

70-Lecie OSP Jasień - Część V

 

 

  • Oceń ten artykuł
    (3 głosów)
  • Opublikowano w Nasze Imprezy
  • Czytany 4825 razy

Skomentuj

powrót na górę

Kalendarz Wyd.

« Luty 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29      

Nasze Inwestycje

Nasze Imprezy