Wydrukuj tę stronę

Ogłoszenia Parafialne na V niedzielę Wielkiego Postu - 29 marca 2020

Od dzisiejszej – piątej niedzieli Wielkiego Postu – zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty, skorzystania z łaski przebaczenia, którą miłosierny Bóg pragnie nas obdarzyć.

Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Skupimy się na rozważaniu męki Pańskiej.

Przypominam, że zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia we Mszy Św. może uczestniczyć maksymalnie 5 osób. Proszę, żeby na Mszę Św. przychodziły tylko osoby związane z daną intencją.

Dyspensa od obowiązku uczestnictwa w Mszach św. nakazanych obowiązuje do odwołania.

W czwartek, 2 kwietnia, przypada 15. rocznica śmierci Świętego Jana Pawła II. Przez jego wstawiennictwo możemy prosić Boga o potrzebne dla nas łaski. Papież Polak przez długie lata swojego pontyfikatu własnym przykładem uczył nas, jak oddać się całkowicie Chrystusowi i jak świadczyć o wierze. Starajmy się go w tym naśladować.

W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca, ze względu na zagrożenie epidemiczne wizyty u osób chorych i starszych w kwietniu odwołane.

Nabożeństwo Drogi Krzyżowej odwołane

Przyszła niedziela, 5 kwietnia, będzie już Niedzielą Męki Pańskiej – Niedzielą Palmową. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu, a następujące po niej dni Wielkiego Tygodnia umożliwiają nam głębokie przeżywanie tajemnicy męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa Pana.

Biuro parafialne nieczynne – tylko sprawy bardzo pilne

 

INTENCJE MSZALNE

Środa  - 1.04. 2020

9.00 – za śp. Księdza Józefa Pałkę w rocznicę śmierci

 

Piątek - 3.04.2020

18.30 – za śp. Mariana, Wojtka Płotka i Wojciecha Pelowskiego

 

Niedziela- 5.04.2020

08.00 - za śp. Jana Błaszkowskiego - 11 rocznica śmierci

 

Od następnego tygodnia msza św. o godzinie 11.00 (Niedziela Palmowa) z kościoła Parafialnego w Rokitach dostępna będzie na żywo on-line.

 

Życzę wszystkim łaski płynącej z przeżywanego czasu, wzrostu duchowego, zdrowia i sił do wytrwania w tym trudnym czasie. "Zostań w Domu"

 

Skomentuj